Ajujahi 13. hooaja võitjad selgunud!

Ajujahi 13. hooaja võitjad selgunud!

CIVITTA poolt korraldatav Ajujaht on selleks aastaks lõppenud ning võitjad selgunud.

 

Sügisel esitati konkursile kokku 294 ideed, millest valiti välja 104, kes pääsesid pitchima žürii ette. Nende seast valiti välja 30 paremat, kes said edasi Ajujahi väärtuslikku arenguprogrammi. Tagasivaatavalt saab öelda, et keskkonnahoiuga ja andmetöötlusega seotud äriideed tõusevad järjest enam pilti ning tiimide tase oli väga kõrge. Lisaks platvormidele ja tarkvaralahendustele leidus kolmekümne parima idee seas ka füüsilisi tooteid.

Ajujahi arenguprogrammi esimene koolitusnädalavahetus pani tiimid analüüsima oma ärimudelit ning sõnastama oma ettevõtte väärtuspakkumist. Kahe päeva jooksul koolitasid ja andsid tiimidele näpunäiteid Euroopa Innovatsiooniakadeemia asutaja Alar Kolk ning ettevõtja ja disainmõtlemise ekspert Markko Karu.

Seejärel koolitas tiimi tipptasemel startup coach ja turundusguru Howard Kingston. Kahe päeva jooksul käidi läbi erinevad turundus-, müügi- ja kasvuhäkid. Gleb Maltsev, tunnustatud pitch coach pani ka proovile tiimide pitchimisoskuse ning arenguprogramm lõppes raha kaasamise koolitusega ingelinvestori ja CIVITTA asutaja Riivo Antoni poolt.

Jaanuari lõpus valiti välja 12 parimat tiimi, kes pääsesid edasi telesaatesse. Need 12 parimat olid: Aligner, Alfred, CommuniCare, DriveX, Köömen, LeVinum, Pagerr, Parents Co-Working, Recovery Companion, Sharewell, Unsinkable Robotics ja Woodspot. Ajujahi žüriis olid lisaks EASi, SEB panga, Elisa, Maxima ja Lingvisti kogenud ärimentoritele ka ingelinvestorite esindaja ning EstBANi juht Ivo Remmelg. Remmelg ütles, et tema tuvastas 12 tiimi seast esialgu kolm tiimi, kellel on potentsiaali suuremateks investeeringuteks.

Igal võistkonnal oli omamoodi trump taskus: hooldekodudesse abilisi vahendav CommuniCare võidab südameid sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtlusega, mis aitab tulevikus tuhandeid eakaid. Unsinkable Robotics oli ainuke tiim, kellel on ette näidata praktiline, käegakatsutav asi, mida võib kasutada mitme mure lahendamiseks. LeVinum oli suutnud ära ühendada inimeste investeerimistuhina ja veinid. Andmekaitse tööriista arendav tiim Alfred oli suurim tiim tänavusel hooajal.

Ajujahi järgmisesse vooru pääsesid kuus parimat tiimi, kes said endale mentori Ajujahi žüriiliikmete seast. Iga tiim tegutses mentoriga, et jõuda nende toel konkursi superfinaali, mis timus 2. aprillil. Konkurents oli tihe ning kellelegi armu ei antud. Kuue parima hulka pääsesid Communicare, Alfred, Sharewell, Pagerr, Aligner ja Bidrento.

Ajujahi superfinaali pääsesid Aligner, Pagerr ja Sharewell, kes esitasid oma viimase pitchi 2. aprillil TV3 eetris olnud finaalsaates, mis toimus sel hooajal täiesti kontaktivabalt. Stuudios oli vaid saatejuht, robotite poolt juhitavad kaamerad ning esikolmik ja žürii suurte ekraanide vahedusel. 


Ajujahi 13. hooaja ja 30 000 eurot võitis ettevõte Pagerr. Teise koha ja 15 000 eurot viis koju Aligner ning kolmandale kohale tuli Sharewell, kes sai äri arenduseks Ajujahi auhinnafondist 5000 eurot.


Lisaks panid Ajujahi toetajad välja mitmeid eriauhindu. Eesti Äringlite Võrgustik EstBAN panii välja investeeringu 89 000 euro väärtuses, mille pälvis tiim Aligner. Enim eriauhindu toetajatelt, nimelt 14 000 eurot, võitis Communicare.

Nüüd jätkavad tiimid juba vilistlasprogrammis Tehnopoli käe all ning oleme kindlad, et üsna pea kuuleb nii mitmestki tiimist juba maailmavallutuse uudiseid.

Vaata finaalsaadet järele TV3 Playst!

JAGA ARTIKLIT