Turu-uuring tegevuse laiendamiseks | CIVITTA

CIVITTA aitab tegevuse laiendamiseks läbi viia turu-uuringut

Aasta esimeses kvartalis teostas Civitta hindamiste ja uuringute tiim kahele Eesti ettevõttele turu-uuringud, mille raames kaardistati valdkonna olukord välisturgudel. Turu-uuringud ja konkreetse valdkonna kaardistamine on ettevõtetele strateegilise tähtsusega ning maandab riske, kui planeeritakse laieneda või mahukalt investeerida.

Üheks uuringu tellijaks oli kinnisvara haldamisega tegelev ettevõte, kes soovis kaardistada jaekaubanduse kettide turgu Eestis, Lätis ja Leedus. Konkreetsemalt huvitas neid kaupluste turuosa, ligipääsetavus ning ka kaubanduspindade läheduses elavate elanike ostujõud. Uuringu tulemusena valmis andmefail, mis sisaldas suuremate jaekettide kaupluste arvu ja asukohti (nii alusandmetena kui kaardil), nende finantsandmeid, liiklustiheduse statistikat (Tallinnas, Riias ja Vilniuses) ning elanike ostujõu infot.

Teise turu-uuringu tellija oli transpordivahendite tootmisettevõte, kes juba turustab oma toodangut välisturgudel, kuid soovis ülevaadet oma valdkonna populaarseimatest toodetest ehk milliste omadustega toodete järele on Balti- ja Skandinaaviamaades kõige suurem nõudlus. Uuringu läbiviimist alustasime andmepäringutega sihtriikide registritest. Kogutud andmete põhjal tuvastasime enimmüüdud tooted riikide ja piirkondade lõikes ning selgitasime välja tootegrupi nõutuimad omadused. Uuringu tulemusena valmis põhjalik andmefail, mida tellija saab kasutada sisendina vastavatele turgudele suunatud tootearenduses.

Turu-uuringute läbiviimisel või esineda olukordi, kus andmed soovitud info saamiseks on puudulikud ning otsuste tegemiseks tuleb andmeid täiendada või vajalikele andmetele võrdväärne alternatiiv leida. Civitta on paindlik ning valmis pakkuma leidlikke lahendusi vastavalt kliendi soovidele ja võimalustele.

Lisaks Eestile asuvad Civitta kontorid veel kolmeteistkümnes riigis, mis võimaldab uuringutesse kaasata spetsialiste erinevatest riikidest ning uuringuid läbi viia kohalikus keskkonnas ja keeles.

Uuringusoovi arutamiseks või päringu esitamiseks võta meiega julgelt ühendust kirjutades hindamiste ja uuringute tiimi juhile Piia Viks-Binsolile aadressil [email protected] või helistades numbril +372 53 417 107.

JAGA ARTIKLIT