CIVITTA andis panuse Heateo Haridusfondi | CIVITTA

CIVITTA andis panuse Heateo Haridusfondi

Eesti ettevõtjad, üks nendest CIVITTA, osalesid Heateo Haridusfondi nimelise filantroopiafondi asutamisel. Eesmärk on pakkuda kapitali uudsetele lahendustele Eesti haridusvaldkonnas.

Haridusfondi idee algatajateks on Taavet Hinrikus, Martin Villig, TransferWise, Taxify ning fondi juhib Heateo Sihtasutus. Haridusfond toetab algatusi, mis lahendavad kitsaskohti Eesti hariduses. Fondi panustanud näevad probleemidena Eesti õpetajaskonna vananemist ja järelkasvu puudust, koolijuhi töö vähest väärtustamist ning noorte haridustee katkemist peale põhikooli. Erilise tähelepanu all on koolinoorte STEAM (loodus- ja täppisteaduste ained ning loovuse ja meeskonnatöö) oskuste arendamine, mis on kaasaegse majanduse võtmekompetentsid. Fondi praegune maht on 1,1 miljonit eurot.

Ootame algatusi, millel on potentsiaal olemasolevat haridussüsteemi heas mõttes raputada ja uuele tasemele aidata. Kandideerima ootame kõiki neid ideid ja meeskondi, mis lahendavad fondi eesmärkidena nimetatud probleeme Eesti hariduses. Heateo Haridusfondi saab kandideerida SIIN.

Uuri lisaks SIIT ja loe Eesti haridusvaldkonna väljakutsete kohta SIIT.

JAGA ARTIKLIT