CIVITTA KOOLITAB IDUFIRMASID

EstBAN, FiBAN ja CIVITTA KOOLITAVAD IDUFIRMASID

CIVITTA Eesti korraldab Eesti ja Soome äriinglitega võrgustikele EstBAN ja FiBAN idufirmadele koolitusprogrammi, et suurendada ettevõtete valmisolekut investeeringute kaasamiseks. Järgneva kahe aasta jooksul läbivad programmi 136 idufirmat Eestist, Soomes ja ka naaberriikidest. Programm toimub inglise keeles. Kandideerimine on avatud - https://www.newnordicleads.com/for-startups/

New Nordic Leads on Eesti ja Soome äriinglite võrgustike program, mis sisaldab endast koolitusi nii äriinglitele ehk erainvestoritele kui ka iduettevõtetele. Eesmärgiks on harida investoreid ja luua koostöökohti, et tekiks rohkem rahvusvahelisi investeeringute sündikaate. 

 

New Nordic Leads Investment Readiness Training esimene grupp toimus perioodil detsember 2020 - jaanuar 2021. Programmis osales 32 idufirmat viiest riigist (Eesti, Soome, Läti, Leedu ja Rootsi) ja 35 ingelinvestorit. Programm koosnes neljast koolitusest:

  • Raha kaasamine (Riivo Anton, United Angels VC)

  • Idufirma finantsid ja turuväärtus (Heidi Kakko, BaltCap; Will Cardwell, Courage Ventures Funds)

  • Due diligence ja idufirma meeskonna juhtimine ((Riivo Anton, United Angels VC; Riina Einberg, Estonian Founders Society ja Veriff)

  • Idufirmade juriidiline dokumentatsioon (Nea Welling, Fondia) ja harjutusesitlused investoritele

Koolitused olid praktilise sisuga ning koolituste vahel pidid ettevõtted õpitut praktiliselt rakendama. Pärast igat koolitust toimus grupimentordamine ja kogemuste jagamine, kus Eesti ja Soome äriingel töötasid koos 2-3 programmis osaleva ettevõttega. Lisaks kõrgetasemelistele koolitustele saavad osalejad endale äriinglist mentori ning võimaluse tutvuda investorite ja teiste programmis osalevate idufirmadega.

Osalejate hulgast valiti välja 20 ettevõtet, kes said esitleda oma äriideed Eesti ja Soome äriinglite regulaarsel üritusel investorite ees. 

Programmi II vooru kandideerimine on avatud kuni 28. veebruarini 2021. Rohkem infot - www.newnordicleads.com/for-startups/

 

Kes on oodatud kandideerima? Ootame idufirmasid, kes vastavad järgnevatele tingimustele:

  • Kaasanud raha või on plaanis seda teha

  • Võimekas meeskond

  • Olemasolevad kliendid ja käive

  • Kasvupotentsiaal

 

Programmis osalenud investorite mõtteid saate lugeda siit - https://estban.ee/news/five-pieces-of-advice-for-first-time-founders-from-new-nordic-leads-mentors/

Programmi toetab Interreg Europe.

Rohkem infot:

Karin Künnapas 

CIVITTA Eesti

Projektijuht

[email protected] 

JAGA ARTIKLIT