Ettevõtete kontaktreisid Jaapanisse | CIVITTA

CIVITTA koostöös EAS-iga korraldab ettevõtetele kontaktreisi Jaapanisse!

Selle aasta aprillis toimub juba neljandat korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Civitta Eesti koostöös Jaapani kontaktreis. Kontaktreis on ärireisi formaat, mille raames valitud Eesti ettevõtetele korraldatakse Jaapanis viis ärikohtumist potentsiaalsete partneritega. Üldjuhul on ärikohtumise osapooleks potentsiaalne klient, vajadusel ka mõni teine kohalik osapool (nt erialaliit või riiklik institutsioon).

Jaapani kontaktreisi organiseerimisega tegelevad Civitta poolt Riivo Anton Eestis ja Raul Allikivi Jaapanis. Nii Riivo kui ka Raul on ise ettevõtjad, mistõttu oskavad nad hästi samastuda reisi sihtgrupiks olevate Eesti ettevõtjatega. Kontaktreis seab esikohale osalevate ettevõtete ärihuvid ning reisi maksimaalse kasuteguri. Loodetavasti leiavad kõik reisil osalevad ettevõtjad Jaapani turu enda jaoks olevat kõrge potentsiaaliga, kuid mitmed ettevõtted on reisi käigus tuvastanud ka Jaapani turule sisenemisega seotud olulisi takistusi. „Oleme seadnud eesmärgi, et reisi tulemusena peab olema osalenud ettevõttel võimalik anda esialgne hinnang, kas Jaapani turule sisenemiseks valmistumine on mõistlik või mitte“, kommenteeris kontaktreisi eesmärke Civitta Eesti asutaja Riivo Anton.

Tänaseks on Jaapani kontaktreisil osalenud 14 ettevõtet ning nende tagasiside projektile on olnud igati positiivne. Osalenud ettevõtetest umbes pooled on juba alustanud või alustamas müügitegevust reisilt leitud partneritele. Teiste seas kontaktreisil osalenud Iglu saunade tootmisega tegeleva Creative Woodworks asutaja ja tegevjuht Priit Kallas kohtus reisi vältel mitmete võimalike edasimüüjatega. „Julgen Jaapani kontaktreisi soovitada kõigile Eesti ettevõtetele, kellel on olemas maailmas eristuv toode. EAS’i toetusel Riivo ja Rauli poolt korraldatud reis võimaldas meil väikeste kuludega hinnata oma võimalusi Jaapani turul. Tänaseks oleme juba esimesed partiid saunu Jaapanisse müünud. Mulle tundub, et Jaapanis kehtib hästi Eesti vanasõna – tasa sõuad, kaugele jõuad. Jaapanlased teevad otsuseid aeglaselt, kuid kindlalt. Oluline on hoida partneritega sidet ning varem või hiljem tulevad ka tellimused,“ selgitas Iglu saunad maailmakaardile viinud Priit Kallas.

Kõik ettevõtted on teretulnud osalema Jaapani kontaktreisi infoseminaril, mis toimub 28. jaanuaril. Registreeru seminarile SIIN.

Reisile kandideerimise tähtaeg on 31. jaanuar ning lihtsa avalduse saab täita SIIN.

JAGA ARTIKLIT