Kliendid, kes meid inspireerivad

KLIENDID, KES MEID INSPIREERIVAD: RAIMOND TAMM

CIVITTAs on omane väljakutseid esitav mõtteviis ning me järgime seda kõigis oma ettevõtmistes - nii klientidega töötades kui ettevõtet edasi arendades. Me julgustame oma kliente positiivse muutuse nimel julgelt mõtlema ja esitame ka raskeid küsimusi, et luua positiivset muutust nii organisatsiooni sees kui ka ühiskonnas laiemalt.

Kliendid, nende lood ja teod on meie jaoks edasiviiv jõud ning avame ka teile meie silmapaistvate klientide lood - kes nad on, millega nad tegelevad ning usume, et leiate nende lugudest samuti inspiratsiooni, et ühiskonnas sammhaaval muutust luua. 

Läbi aasta toome teieni erinevad persoonid, kes on meie jaoks eriti eredalt meelde jäänud ja kellega koos oleme saanud astuda sammu parema tuleviku suunas. 
Esimesena jagab oma mõtteid tööst, eesmärkidest ja nende saavutamisest Tartu abilinnapea Raimond Tamm. Lisaks avab ta ka ukse oma suurimale läbikukkumisele ning mida ta on kümne aastaga õppinud.

Kes sa oled ja milles seisneb sinu töö?

Juhindun oma elus põhimõttest, et parim viis tulevikku ennustada, on seda ise luua. Tartu abilinnapeana vean eest linna arengu seisukohalt väga olulisi valdkondi – linnamajandus ja ettevõtlus. Seisan selle eest, et Tartust saaks järjest parema elukeskkonnaga linn ning siin leiduks mitmekülgne valik töökohti, mis pakuvad häid võimalusi eneseteostuseks. Uuenduslike ja keskkonnasõbralike lahenduste elluviimine paneb mul alati silma särama. Eraelus olen kolme poja õnnelik isa, kellele meeldib sportides mõtteid koguda.

Milline on tööpäev, mille õhtul koju jõudes võtad kokku sõnadega „mul on maailma parim töö!“?

Selle tunde tekitavad need tööpäevad, kui koju jõudes ei tunne ennast mitte väsinuna, vaid hoopis energiast pakatavana. Selle tunde tekitab loovate, entusiastlike ja pühendunud inimestega tulevikuplaanide arutamine või mingi ägeda projekti elluviimise lõppvaatus.

Kes on sulle eeskujuks? Miks? Mida temalt oled üle võtnud?

Mul ei ole ühte ja konkreetset eeskuju, kuid erinevad inimesed on oma tugevate külgedega mulle eeskujuks olnud. Näiteks on minu isa olnud mulle eeskujuks oma töökuse ja tööle pühendumisega ning üks sõber oma töö- ja pereelu tasakaalustamisega. Samuti olen erinevate väljaütlemiste pinnalt jälginud, et millistest põhimõtetest edukad juhid oma töös lähtuvad ning nii mõnigi neist on olnud ühes või teises aspektis mulle eeskujuks.

Mis eristab inimest, kes on enda töös hea, sellest inimesest, kes on enda töös erakordne?

Oma töös on hea see inimene, kelle tegevus vastab talle pandud ootustele ja erakordne see inimene, kes teeb midagi sellist (unikaalset ja üllatavat) mida keegi temalt oodata ei oska. Seda siis loomulikult positiivses mõttes. Minu arvates on siin võtmeks andekus ja pühendumine. Andekust paraku ei saa elu käigus juurde tekitada, saab ainult jooksvalt avastada, et kas ja milles sa andekas oled. Pühendumisega on lugu teine, sest selles osas saab ennast pidevalt arendada. Ainult pühendumisega oma töös erakordseks ei saa, kindlasti on vajalik ka andekus.

Kirjelda oma suurimat tööalast läbikukkumist.

Minu suurim läbikukkumine seondub kolleegi liigse usaldamisega. Mulle meeldib juhina anda inimestele piisavalt otsustusvabadust ja vabadust olla loominguline, kuid see võib teatud inimeste puhul kurjasti kätte maksta. Konkreetse näite puhul tekitas kolleegi ebaausus ja valelikkus väga keerulise olukorra, kus olid kannatajaks paljud inimesed.

Missugune sinu otsus olnud kõige suurema mõjuga?

Ei oska kõige suurema mõjuga otsust välja tuua, neid suure mõjuga otsuseid on linnajuhtimises piisavalt palju. Suuremad otsused seonduvad miljonite eurodega ja/või puudutavad kümneid tuhandeid inimesi. 

Kuidas sa panustad sellesse, et valdkond, kus sa töötad oleks pidevas arengus ja muutuks järjest paremaks?

Selle eesmärgi nimel sunnin nii ennast kui innustan teisi mõtlema ja märkama, et mida annaks oma igapäevases töös paremini teha. Samuti püüan ma ennast kursis hoida mujal maailmas toimuvaga ning olen samad ootused pannud ka enda töökaaslastele. Loomulikult on oluline ka avatus koostööks ja aruteludeks linnavalitsuse väliste osapooltega (ettevõtted, elanikud jt), kellel on sageli suurepärased mõtted ja lahendused kuidas ühte või teist asja linnas arendada. Oluline on ka planeerida aega arendustega tegelemiseks, sest igapäevaste väljakutsete juures seda aega lihtsalt iseenesest ei teki.

Too välja midagi, mis on sinu arvates tõsi aga millega peaaegu mitte keegi ei nõustu?

Me saame päriselt ka tulevikku ise kujundada.

Kui istuksid homme vastamisi enda 10 aasta taguse minaga, siis mis nõu sa talle annaksid?

Isegi parima tahtmise korral ei suuda sa kõike ette näha ja prognoosida, seetõttu ära kuluta liigselt aega detailide läbi mõtlemisele ja pikaajaliste detailsete plaanide tegemisele.

Palun jaga meiega lõpetuseks üht raamatu-, muusika-, filmi- või muu kultuurielamuse soovitust.

David Deida „Tõelise mehe tee“ on väga väärt lugemine.

JAGA ARTIKLIT