Võta praktikant Läti kutsekoolist | CIVITTA

Lõuna- või Lääne-Eesti ettevõte! Võta praktikant Läti kutsekoolist!

Civitta osalusel hakatakse Eesti ja Läti kutseõppureid töökohtadel koolitama. ESTLAT-WBL projekti eesmärgiks on toetada Eesti ja Läti kutsekoolide õpilaste piiriülest liikumist, et noored saaksid kogemuse naaberriigi töökohapõhises õppes.

Eesti ja Läti arendavad mõlemad õpipoisi- ehk töökohapõhise õppe programme, kus ettevõttes toimuva õppe osakaal on tavapärasest oluliselt suurem. Õpipoisi õpe toimub kutseõppeasutuse, õpilase ja tööandja koostöös. Õpilane täidab töökohas ettevõttepoolseid tööülesandeid ja lisaks toimub õppetöö õppeasutuses.

ESTLAT-WBL projekti raames pakutakse lisaks ettevõtte-poolsetele juhendajatele koolitusi ja keeleõpet.

Projektis osalevad kaks Läti kutsekooli – Smiltene Tehnikakool ja Cesise Tehnoloogia- ja Disainikool, mille õpilased tulevad oma erialal õppima ja töötama Eesti ettevõttesse.

Õppurite erialadeks on: veterinaari assistent, ehitus- ja teedeehitusmasinate mehhaanik, hotelliteenindaja, toitlustusteenindaja, automehhaanik, puusepp, tisler, elektrik.

Kui tunnete, et olete huvitatud koostööst Läti kutsekooliga ja praktikantide võtmisest või soovite lisainfot, võtke ühendust projekti juhi Reesi Lepaga ([email protected]).

Eesti ja Läti piiriülese töökohapõhise õppe projekti “ESTLAT-WBL” teostatakse Interregi Eesti-Läti Programm (EST-LAT) abiga. Projekti Est-Lat63 finantseerijaks on Interreg V - A Estonia - Latvia Cross - border cooperation programme 2014-2020.

JAGA ARTIKLIT