CIVITTA siseneb Rootsi, tugevdades äritegevust Soomes ja Eestis Excedea Consulting omastamisega

PÕHJAMAADES TEGUTSEV ETTEVÕTE EXCEDEA CONSULTING LIITUB CIVITTAGA

Kesk- ja Ida-Euroopa ning Põhjamaade juhtiv juhtimiskonsultatsiooni ettevõte CIVITTA ühendab jõud Excedeaga, omandades nende konsultatsiooniüksuse. Tehing tähistab järjekordset sammu CIVITTA kasvuloos, lisades täiendavat kompetentsi ettevõtete rahastamise ja rahvusvahelise kasvunõustamise valdkonnas ning tugevdades samal ajal CIVITTA kohalolekut Põhjamaades. Stockholmist saab ettevõtte 26. kontor, mis paiknevad üle Euroopa 17. riigis.

Excedea asutati 2008. aastal ja on sellest ajast alates toiminud ühtse teenuspakkujana ettevõtetele ja investoritele, kes soovivad kasvada, laieneda ja kaasata selle tarbeks rahastust. Rohkem kui 500 eduka rahastusotsuse ja rahvusvahelise kasvuprojektiga, enam kui 40 riigis, on Excedea tõestanud end usaldusväärse partnerina eelkõige Põhjamaade kasvuettevõtete ja VKEde jaoks.

Excedea peamisteks teenusteks on ettevõtetele avaliku rahastuse kaasamine, eelkõige innovatsiooni sektoris (KIK Accelerator, Eurostars ja muud riiklikud ja rahvusvahelised rahastusprogrammid), aga ka rahvusvaheline kasv, mis keskendub peamiselt eraklientide ekspordinõustamisele. Ettevõtetele avaliku rahastuse kaasamise osas on Excedeal vahetu kogemus nii Euroopa tasandi rahastamisvahenditest kui ka Põhja- ja Baltimaade kohalikest programmidest. Lisaks omab Excedea pikaajalist kogemust rahvusvaheliste kasvuprojektide edukal elluviimisel nii Euroopa kui ka Aasia turgudel, pakkudes sihtturgudel kogenud Põhjamaade projektijuhtimise ja kohalike praktiliste meeskondade kombinatsiooni. Excedeas tegutseb üle 20-liikmeline andekas meeskond kolmes kontoris – Tallinnas, Helsingis ja Stockholmis.

Rootsi lisamisega portfelli soovib CIVITTA oluliselt tugevdada oma kohalolekut Põhjamaades. CIVITTA kaubamärgi ja ärimudeli all jätkab Excedea oma klientide teenindamist, mitmekesistades samal ajal oma teenuste portfelli (sh jätkusuutlikkus, andmeanalüütika jne) ning tugevdades CIVITTA praeguseid nõustamisalaseid teadmisi ja teenuseid. See tehing tugevdab veelgi CIVITTA ettevõtete rahastamise ekspertiisi, kuid aitab ka tugevdada turuliidri positsiooni Eestis ja meeskonda Soomes. 

"Oleme ühinemisest mitmel tasandil väga põnevil. Esiteks loob tehing suurepärase võimaluse siseneda Rootsi turule, et jätkata ettevõtte kasvu Põhjamaades. Teiseks on meil nüüd juurdepääs palju tugevamatele kompetentsidele, et teenindada oma kliente rahastamisel nii rahvusvahelisel kui ka kohalikul tasandil. Lisaks, kuna Excedea on aktiivselt soodustanud rahvusvahelist kasvu mitmete Põhjamaade VKE-sektori ettevõtete seas, ootame huviga koostööd selle klientuuriga, et CIVITTA laiaulatusliku teenuseportfelli abil nende ettevõtete kasvu veelgi soodustada.

—Tuomas Virtanen, partner CIVITTA Soome

„CIVITTAga liitumine on märkimisväärne võimalus kasvuks, pääsedes ligi tugevale kaubamärgile, täiendavatele teenusliinidele ja organisatsioonile, mis on tõestanud ennast edukate väärtuspõhiste kliendiprojektide elluviijana. CIVITTA varasem kogemus loob suurepärased eeldused Rootsi turu edasiseks teenindamiseks.

Henrik Dagmalm, partner CIVITTA Rootsi (varasemalt Excedea)

„Põhjamaade konsultatsioonifirmana on Excedeal olnud aastaid tugev maine maailmatasemel juhtimisnõustamise, rahvusvahelise kasvu ja rahastamisteenuste pakkumisel. Meie jaoks on jõudude ühendamine CIVITTAga loomulik samm ettevõtte arengus, mis tõstab veelgi meie teenuste kvaliteeti, loob meie klientidele kõrgemat väärtust ja pakub meie meeskonnale uut professionaalset kasvupotentsiaali. Ühinemine pakub selget sünergiat meeskonna võimekuse, teenusliinide ja turgude osas. CIVITTA ja Excedea sobivad kultuuri ja põhiväärtuste poolest väga hästi kokku, mis oli valiku puhul otsustava tähtsusega. See on meie jaoks strateegiline areng ja oleme kindlad, et ühinemine toob kasu kõigile asjaosalistele ja eriti meie klientidele.

—Viktor Reppo, partner CIVITTA Eesti (varasemalt Excedea)

JAGA ARTIKLIT