UUDNE KESKKONNAHOIDU VÄÄRTUSTAV LASTERAAMAT JÕUAB PEAGI HARIDUSASUTUSTENI

UUDNE KESKKONNAHOIDU VÄÄRTUSTAV LASTERAAMAT JÕUAB PEAGI HARIDUSASUTUSTENI

Suve lõpus kaante vahele saanud esimene ja omalaadne eestikeelne biomajanduse temaatikat käsitlev lasteraamat “Mis on biomajandus” jõuab läbi Civitta Eesti peatselt keskkonnahoidu väärtustavate õppeasutusteni. Raamat on suunatud 5-7- aastastele lastele ning lastega töötavatele õpetajatele. 

“Lasteraamatu ilmumisega soovime panna väärika punkti enam kui kolm aastat kestnud rahvusvahelisele biomajanduse teemalisele projektile, mis hõlmas kümmet erinevat riiki, ning kaasas nii teadlasi, ettevõtjaid, poliitikuid kui vabaühendusi biomajanduse võimalusi ja väljakutseid kaaluvatesse aruteludesse. Raamatuga soovime kõnetada õpetajaid ja tuleviku otsustajaid, sest nii olulisi valikuid, nagu suunab tegema Euroopa kliimakava ei saa tänased otsustajad enam üksinda teha. Soovime, et järeltulev põlvkond oskab kriitiliselt mõelda, õpib rohkem märkama enda lähiümbrust, tegema arukaid tarbimisvalikuid, väärtustama ümbritsevat elukeskkonda ja liigirikkust, samas leidma alternatiive ja uusi võimalusi. ” ütleb Liina Vaher, Civitta Eesti vanemkonsultant.     

Tartu Loodusmaja, kes on lisaks huvikoolile ka rahvusvahelise “Rohelise kooli” programmi Eesti koordinaator, ning ise roheline kool, sai oma tarkusepäeva kingikoti kätte õppeaasta avaaktusel. 

“Kui saad juba viieaastaselt teada näiteks seda, et nahast käekottide tegemiseks võib kasutada õunakoortest või seentest tehtud taimset nahka, ja veel palju sarnaseid põnevaid näiteid, siis on see väga inspireeriv. Sõnad nagu biomajandus, biorafineerimine ja ringmajandus jäävad meelde pigem õpetajale, kuid arusaam, et tooteid luues ei tohi midagi raisku lasta ning keskkonda tuleb hoida, jõuab kindlasti lasteni. Raamatut lugedes saab ka arutleda, kui palju ja milliseid asju on meil vaja ja mida võiks tegelikkuses üldse tootmata jätta. Nii Tartu loodusmaja huviringid kui Rohelise kooli võrgustik on tänulikud, et teadlastel jätkus jõudu oma töö lasteraamatu vormi valamiseks” kommenteerib sündmust ning kingitust Eeva Kirsipuu-Vadi, Rohelise kooli koordinaator. 

Raamatu väljaandmist toetas Euroopa teaduse- ja innovatsiooni raamprogramm Horisont 2020 BIOVOICES projekti raames.   

Lisainfo: 
Liina Vaher  
Civitta Eesti AS vanemkonsultant 
Tel: +372 5024503 
Email: [email protected] 

JAGA ARTIKLIT